Przemysłowe środki myjące i odtłuszczające

 

Profesjonalne preparaty myjące i odtłuszczające polecane przede wszystkim do zastosowań w przemyśle.

Wodne środki myjące:

·      Cleanrex, WZ-2, WZ-2NS, WZ-3, WK-1, WK-2,

·      oparte na środkach powierzchniowo czynnych,

·      tworzą emulsje,

·      biodegradowalne, nie zawierają substancji rakotwórczych


Rozpuszczalnikowe środki myjące:

·      Cleanrex II, F-3, Cleanrex E, Cleanrex JG, Cleanrex EK,

·      działają na zasadzie rozpuszczania oleju, smaru etc. (podobne rozpuszcza się w podobnym)

·      nie tworzą emulsji (wyjątek Cleanrex II)

·      są biodegradowalne w mniejszym stopniu niż środki wodne (wyjątek Cleanrex EK), nie zawierają substancji rakotwórczych


Wszystkie środki myjące Chester oparte są na wysokiej jakości, nowoczesnych środkach, zgodnych z najnowszymi dyrektywami UE w zakresie ekologii, zapewniających dużą skuteczność i bezpieczeństwo preparatów myjących.

 

Ultra Fast Degreaser F-6

Nowy preparat w aerozolu F6 jest skutecznym i ekologicznym odtłuszczaczem o bardzo szybkim odparowywaniu.
Szczególnie polecany do przygotowania powierzchni przed aplikacją klejów, kompozytów, lakierów. Zmywa oleje i smary. Przystosowany również do mycia klocków i tarcz hamulcowych.
Nie zawiera acetonu, izopropanolu oraz trichloroetylenu.
Dostępny w opakowaniach 300 ml.

Typowe zastosowanie

Jest  uniwersalnym preparatem do odtłuszczania powierzchni metalowych i ceramicznych. Zalecany do przygotowania powierzchni przed użyciem klejów, dwuskaładnikowch kompozytów epoksydowych Chester oraz farb i lakierów. Skutecznie czyści i odtłuszcza okładziny hamulcowe i ciemne powierzchnie sprzęgieł.

Sposób stosowania

Nanieść poprzez rozpylenie na wstępnie oczyszczoną powierzchnię. Odczekać do odparowania. W przypadku większych zanieczyszczeń przetrzeć czyściwem i czynność powtórzyć.

 

 

Cleanrex II

Jest uniwersalnym preparatem do mycia czyszczenia i odtłuszczania mocno zabrudzonych powierzchni. Nie zawiera wody. Zawartość odpowiednio dobranych rozpuszczalników pozwala czyścić trudne do usunięcia smary i smoły. Nie wydziela toksycznych oparów, posiada delikatny zapach.

Po rozcieńczeniu z wodą (maksymalnie w stosunku 1:4) tworzy aktywną nie ściekającą emulsję.

Typowe zastosowanie

Jest uniwersalnym preparatem do czyszczenia mocno zabrudzonych powierzchni. Przeznaczony jest do odtłuszczania urządzeń i części maszyn, mycia pojazdów, silników spalinowych i ich elementów, czyszczenia przekładni mechanicznych, łożysk, mycia zbiorników paliw. Zawartość odpowiednio dobranych rozpuszczalników pozwala czyścić trudne do usunięcia smary i osady.

Sposób stosowania

W zależności od stopnia zabrudzenia, preparat można rozcieńczyć wodą w stosunku do 1:4. Tworzy wtedy emulsję, o bardzo dobrych właściwościach myjących, nieściekającą z powierzchni pionowych. Preparat może być stosowany do mycia w warunkach metodą zanurzeniową oraz nakładamy pędzlem, szczoteczką, gąbką lub metodą natryskową.

 

 

Cleaner F-3

Skutecznie usuwa zanieczyszczenia zawierające przepracowane oleje i smary. Zmywa wosk, sadze, smoły. Po odparowaniu pozostawia warstwę antykorozyjną. Obojętny dla gum i tworzyw sztucznych.

Typowe zastosowanie

Jest uniwersalnym preparatem do mycia, czyszczenia i odtłuszczania mocno zabrudzonych powierzchni. Przeznaczony jest do czyszczenia, odtłuszczania urządzeń i części maszyn, silników spalinowych i ich elementów, czyszczenia przekładni mechanicznych, łożysk, mycia zbiorników paliw. Zawartość odpowiednio dobranych rozpuszczalników pozwala czyścić trudne do usunięcia smary i osady.

Sposób stosowania

Preparat może być stosowany do mycia w warunkach metodą zanurzeniową oraz nakładamy pędzlem, szczoteczką, gąbką lub metodą natryskową.

 

 

Cleaner F-7
Doskonale odtłuszcza powierzchnie metalowe. Zmywa oleje i smary. Szybko odparowuje pozostawiając powierzchnię przygotowaną do aplikacji klejów lakierów itp. Obojętny dla większości gum i tworzyw sztucznych.

Typowe zastosowanie

Jest uniwersalnym preparatem do mycia, czyszczenia i odtłuszczania mocno zabrudzonych powierzchni. Przeznaczony jest do odtłuszczania urządzeń i części maszyn, mycia pojazdów, silników spalinowych i ich elementów, czyszczenia przekładni mechanicznych, łożysk. Może być zastosowany do przygotowania powierzchni przed użyciem dwuskaładnikowch kompozytów epoksydowych. Polecany do oczyszczania powierzchni gumowych przed aplikacją elastomerów poliuretanowych   Chester.

Sposób stosowania

Preparat może być stosowany do mycia w warunkach metodą zanurzeniową oraz nakładamy pędzlem, szczoteczką, gąbką lub metodą natryskową. Zalecany do przygotowania powierzchni przed użyciem klejów

 

 

Fast Degreaser F-8

Preparat odtłuszczający szybko odparowujący, na bazie acetonu, szczególnie zalecany do powierzchni przygotowywanych przed klejeniem.

Typowe zastosowanie

Jest uniwersalnym preparatem do odtłuszczania powierzchni metalowych. Może być zastosowany do przygotowania powierzchni przed użyciem dwuskaładnikowch kompozytów epoksydowych Chester.

Sposób stosowania

Nanieść poprzez rozpylenie na wstępnie oczyszczoną powierzchnię. Odczekać do odparowania. W przypadku większych zanieczyszczeń przetrzeć czyściwem i czynność powtórzyć.

 

 

Cleanrex JG

NIESZKODLIWY DLA UŻYTKOWNIKÓW ZASTĘPUJE STOSOWANE DOTYCHCZAS ŚRODKI MYJĄCE TAKIE JAK:

1      NAFTA,

2      ROPA,

3      BENZYNA.

CLEANREX JG jest intensywnie i skutecznie działającym środkiem przeznaczonym do czyszczenia i usuwania spoistych, ciężkich, przemysłowych zanieczyszczeń materiałami ropopochodnymi.

Niezastąpiony przy: myciu silników spalinowych i ich elementów, czyszczeniu przekładni mechanicznych, łańcuchów, łożysk i filtrów oraz
myciu zbiorników do paliw gazowych i płynnych.

Typowe zastosowanie

Intensywnie i skutecznie działający środek do czyszczenia i usuwania spoistych, ciężkich, przemysłowych zanieczyszczeń materiałami ropopochodnymi. Przeznaczony do czyszczenia silników spalinowych i ich elementów, czyszczenia przekładni mechanicznych, łańcuchów, łożysk i filtrów, mycia zbiorników do paliw gazowych i płynnych. Usuwa osady węglowe, nagary, stare smary i oleje. Zastępuje stosowane dotychczas środki myjące takie jak: nafta, ropa oraz benzyna ekstrakcyjna.

Sposób stosowania 

Preparat może być stosowany do mycia w warunkach metodą zanurzeniową oraz nakładamy pędzlem, szczoteczką, gąbką lub metodą natryskową.

 

 

Cleanrex E

Szczególnie polecany do mycia urządzeń elektrycznych.

Typowe zastosowanie

Jest uniwersalnym preparatem do czyszczenia mocno zabrudzonych powierzchni. Przeznaczony jest do odtłuszczania urządzeń i części maszyn, silników spalinowych i ich elementów, czyszczenia przekładni mechanicznych, łożysk, mycia zbiorników do paliw. Szczególnie polecany jest do mycia urządzeń elektrycznych. Zawartość odpowiednio dobranych rozpuszczalników pozwala czyścić trudne do usunięcia smary i osady.

Sposób stosowania 

Preparat może być stosowany do mycia w wannach metodą zanurzeniową oraz nakładany pędzlem, szczotką, gąbką lub metodą natryskową. Przed myciem urządzeń elektrycznych należy je odłączyć od zasilania. Przed ponownym uruchomieniem urządzenie musi być suche. Suszenie można przyspieszyć używając sprężonego powietrza. Ponieważ preparat rozpuszcza smary, po umyciu należy uzupełnić środki smarne w zalecanych miejscach.
 

 

Cleanrex EK

Ekologiczny środek myjący o bardzo niskiej lotności, praktycznie obojętny dla człowieka.

·      nowoczesny środek myjący,

·      oparty na bazie rozpuszczalników nie węglowodorowych,

·      usuwa oleje, smary,

·      bardzo skuteczny w działaniu,

·      nie stwarza żadnych zagrożeń w miejscu pracy,

·      brak substancji rakotwórczych,

·      przyjazny dla środowiska,

·      nietoksyczny dla organizmów wodnych,

·      niskolotny.

Typowe zastosowanie

Jest uniwersalnym preparatem do czyszczenia mocno zabrudzonych powierzchni. Przeznaczony jest do odtłuszczania urządzeń i części maszyn, silników spalinowych i ich elementów, czyszczenia przekładni mechanicznych, łożysk, mycia zbiorników do paliw. Zawartość odpowiednio dobranych rozpuszczalników pozwala czyścić trudne do usunięcia smary i osady.

Sposób stosowania 

Preparat może być stosowany do mycia w wannach metodą zanurzeniową oraz nakładany pędzlem, szczotką, gąbką lub metodą natryskową. Uwaga: produkt rozpuszcza niektóre tworzywa sztuczne, farby i lakiery, przed użyciem należy sprawdzić działanie preparatu na niewielkim fragmencie powierzchni.

 

 

Cleanrex

Cleanrex przeznaczony jest do mycia środków transportu, plandek posadzek przemysłowych, elementów maszyn. Usuwa oleje mineralne, tłuszcze pochodzenia roślinnego i zwierzęcego.

·      pH 7-8

·      kolor pomarańczowy (mocny wyjątkowo intensywny)

·      opakowanie handlowe: 5l, 20l

Dozowanie
Do stosowania na zimno i na gorąco (do 80oC).

Mycie w wannach:

·      bez rozcieńczenia silne zabrudzenia

·      do 1:20 lekkie zabrudzenia

Uwagi
Zanieczyszczenia są wytrącane. Zawiera inhibitory korozji. Obojętny dla powłok lakierniczych, gum i tworzyw sztucznych. Obojętny dla stopów aluminium.

Typowe zastosowanie

Przeznaczony jest do czyszczenia, odtłuszczania urządzeń i części maszyn, mycia pojazdów i posadzek. Może być stosowany w automatycznych maszynach czyszczących, agregatach ciśnieniowych i w myjniach samochodowych. Nie jest agresywny w stosunku do czyszczonych powierzchni (lakierów, tworzyw sztucznych, gumy). Efektywny przy rozcieńczeniu z wodą w stosunku 1 : 20 Jest przydatny do czyszczenia elementów metodą zanurzeniową i do stosowania ręcznego.

Sposób stosowania 

W zależności od stopnia zabrudzenia, preparat można rozcieńczyć wodą w stosunku do 1:20. Do mycia silnych zanieczyszczeń należy stosować produkt nierozcieńczony. Preparat może być stosowany do mycia w wannach metodą zanurzeniową oraz nakładany pędzlem, szczotką, gąbką lub metodą natryskową. Pochłonięte zanieczyszczenia oddzielają się od preparatu i pływają po jego powierzchni lub osiadają na dnie naczynia.

 

 

Cleanrex WZ-2

Wodny preparat myjący zasadowy.

Typowe zastosowanie

Przeznaczony jest do czyszczenia, urządzeń i części maszyn, mycia posadzek przemysłowych, podwozi i elementów pojazdów. Może być stosowany w automatycznych maszynach myjących, agregatach ciśnieniowych i w myjkach ultradźwiękowych. W rozcieńczeniach roboczych nie jest agresywny w stosunku do większości czyszczonych powierzchni (metali, lakierów, tworzyw sztucznych, gumy). Może być stosowany na zimno i na gorąco (do 80o C).

Sposób stosowania 

Przed użyciem preparat należy rozcieńczyć wodą, w proporcjach zależnych od stopnia zabrudzenia powierzchni i metody mycia. Przy silnych zanieczyszczeniach należy stosować produkt rozcieńczony w stosunku 1:10. Preparat może być stosowany do mycia w wannach metodą zanurzeniową oraz nakładany pędzlem, szczotką, gąbką lub metodą natryskową. Podwyższona temperatura roztworu zwiększa skuteczność mycia. Pochłonięte zanieczyszczenia są wytrącane z preparatu – w myjkach mechanicznych zatrzymywane są przez filtry.

 

 

Cleanrex WZ-2NS

Niskopieniący preparat polecany do mycia w obiegach zamkniętych. Odczyn pH 11

Typowe zastosowanie

Przeznaczony jest do czyszczenia, urządzeń i części maszyn w myjkach przemysłowych z obiegiem zamkniętym. Może być również stosowany w automatycznych maszynach myjących, agregatach ciśnieniowych i w myjkach ultradźwiękowych. W rozcieńczeniach roboczych nie jest agresywny w stosunku do większości czyszczonych powierzchni (metali, lakierów, tworzyw sztucznych, gumy). Może być stosowany na zimno i na gorąco (do 80o C).

Sposób stosowania 

Przed użyciem preparat należy rozcieńczyć wodą, w proporcjach zależnych od stopnia zabrudzenia powierzchni. Przy silnych zanieczyszczeniach należy stosować produkt rozcieńczony w stosunku 1:10. Podwyższona temperatura roztworu zwiększa skuteczność mycia. Produkt jest przeznaczony do stosowania w obiegach zamkniętych.
 

 

Cleanrex WZ-3

Usuwa nagary, osady, stałe zanieczyszczenia ropopochodne (smary) ze stali i żeliwa.
Do mycia części maszyn, silników, zbiorników, podwozi pojazdów.
Odtłuszcza. Nadaje się do mycia w obiegach zamkniętych. Usuwa zanieczyszczenia pochodzenia organicznego. Do stosowania na zimno i na gorąco (do 70o C)

Mycie ciśnieniowe:
1:15 silne zabrudzenia do 1:50 lekkie zabrudzenia
Mycie w wannach:
1:15 silne zabrudzenia do 1:40 lekkie zabrudzenia

Niskopieniący. Zawiera inhibitory korozji. Nie należy dopuścić do wyschnięcia roztworu - umyte powierzchnie należy spłukać wodą.
Rozpuszcza smary.
Nie stosować na powierzchnie ze stopów aluminium. Przed stosowaniem na powierzchnie z magnezu i jego stopów, powłoki lakiernicze, szkło, ceramikę, gumy wykonać próbę na małej powierzchni.

Typowe zastosowanie

Przeznaczony jest do czyszczenia, urządzeń i części maszyn, mycia posadzek przemysłowych, podwozi i elementów pojazdów. Może być stosowany w automatycznych maszynach myjących, agregatach ciśnieniowych i w myjkach ultradźwiękowych. W rozcieńczeniach roboczych nie jest agresywny w stosunku do większości czyszczonych powierzchni. Może być stosowany na zimno i na gorąco (do 70o C).

Sposób stosowania 

Przed użyciem preparat należy rozcieńczyć wodą, w proporcjach zależnych od stopnia zabrudzenia powierzchni i metody mycia. Przy silnych zanieczyszczeniach należy stosować produkt rozcieńczony w stosunku 1:15. Preparat może być stosowany do mycia w wannach metodą zanurzeniową oraz nakładany pędzlem, szczotką, gąbką lub metodą natryskową. Podwyższona temperatura roztworu zwiększa skuteczność mycia. Nie należy dopuścić do wyschnięcia roztworu - umyte powierzchnie należy spłukać wodą. Pochłonięte zanieczyszczenia są wytrącane z preparatu – w myjkach mechanicznych zatrzymywane są przez filtry.

Uwagi

Nie stosować na powierzchnie ze stopów aluminium. Przed stosowaniem na powierzchnie z magnezu i jego stopów, powłoki lakiernicze, szkło, ceramikę, gumy wykonać próbę na małej powierzchni.

 

 

Cleanrex WK-1

Wodny preparat myjący kwaśny o pH <1

Typowe zastosowanie

Przeznaczony jest do czyszczenia, odtłuszczania urządzeń i części maszyn, mycia posadzek i elementów pojazdów, odrdzewiania. Może być stosowany w automatycznych maszynach myjących, agregatach ciśnieniowych. W rozcieńczeniach roboczych nie jest agresywny w stosunku do większości czyszczonych powierzchni (metali, lakierów, tworzyw sztucznych, gumy). Może być stosowany na zimno i na gorąco (do 60o C)

Sposób stosowania 

Przed użyciem preparat należy rozcieńczyć wodą, w proporcjach zależnych od stopnia zabrudzenia powierzchni i metody mycia. Preparat może być stosowany do mycia w wannach metodą zanurzeniową oraz nakładany pędzlem, szczotką, gąbką lub metodą natryskową. Podwyższona temperatura roztworu zwiększa skuteczność mycia. Nie należy dopuścić do wyschnięcia roztworu - umyte powierzchnie należy spłukać wodą.

Uwagi

Przed stosowaniem na powierzchnie z magnezu i jego stopów, brązu, cynku wykonać próbę na małej powierzchni.

 

 

Cleanrex WK-2

Wodny preparat myjący kwaśny o pH 1-2.

Typowe zastosowanie

Przeznaczony jest do czyszczenia, odtłuszczania urządzeń i części maszyn, mycia posadzek i elementów pojazdów, odrdzewiania. Może być stosowany w automatycznych maszynach myjących, agregatach ciśnieniowych i w myjkach ultradźwiękowych. W rozcieńczeniach roboczych nie jest agresywny w stosunku do większości czyszczonych powierzchni (metali, lakierów, tworzyw sztucznych, gumy). Może być stosowany na zimno i na gorąco (do 60o C).

Sposób stosowania 

Przed użyciem preparat należy rozcieńczyć wodą, w proporcjach zależnych od stopnia zabrudzenia powierzchni i metody mycia. Przy silnych zanieczyszczeniach należy stosować produkt rozcieńczony w stosunku 1:15. Preparat może być stosowany do mycia w wannach metodą zanurzeniową oraz nakładany pędzlem, szczotką, gąbką lub metodą natryskową. Podwyższona temperatura roztworu zwiększa skuteczność mycia. Nie należy dopuścić do wyschnięcia roztworu - umyte powierzchnie należy spłukać wodą. Pochłonięte zanieczyszczenia są wytrącane z preparatu – w myjkach mechanicznych   zatrzymywane są przez filtry.

Uwagi

Przed stosowaniem na powłoki lakiernicze, skórę, gumy, powierzchnie ze stopów aluminium wykonać próbę na małej powierzchni.